Лёсик (jyrnalist) wrote,
Лёсик
jyrnalist

Деркульский конезавод - чудо луганщины

прежде чем говорить об очередном претенденте на звание "Диво Луганщини", хочу напомнить, что скачать все дыва можно ТУТ


Сергій Колесников стверджує, що ніколи не сумнівався у тому, що лот номер три проекту «Дива Луганщини» потрапить до фіналу

Адже Деркульський коне завод – це таке місце, пройти спокійно повз яке практично неможливо. Більше того, відкрию таємницю, на початку проекту Сергій навіть свідомо приховав частину достоїнств лоту, аби представити у фіналі це диво ще в одному світлі. Як бачимо, ризик виправдався, і тепер ми можемо подивитись на ще один, найголовніший, брильянт у тій діадемі, яка вкупі називається Деркульський кінний завод.

Помічник, лікар, а головне – друг. Звичайно, найбільшим скарбом конезаводу є коні. Сьогодні їх тут близько двохсот. І кожен – цілий Всесвіт.

У вік технічного прогресу мало хто замислюється над питанням: «А що було б, якби людина та кінь свого часу не стали друзями?» Чи мала б наша цивілізація нинішній вигляд? І чи існувала б людина взагалі? За своєю значущістю для людини кінь залишає далеко позаду усіх домашніх тварин, навіть собаку. Адже поєднує в собі всі їхні добрі й корисні риси. Кінь візьме на себе найважчу роботу, принесе перемогу чи врятує від небезпеки. Якщо треба, зігріє, нагодує та напоїть. Саме кінь відкрив перед людиною світ. А потім – і Всесвіт.

ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВ, директор музею Деркульського кінного заводу: «Это самое умное, самое преданное и самое дорогое для человека животное. … Я всегда говорю экскурсантам – вот лошадь. Мы все вышли из детства, да, мы все сказки русские народные и других народов – рядом с героями идёт лошадь. Будь то Иван-царевич, будь то Иванушка-дурачок и так далее. Рядом с ним всегда лошадь. Это незаменимый помощник, самый преданный и верный друг».

Але разом із цим, кінь – це ще й лікар. З давніх-давен відомо, що їзда верхи або навіть просте спілкування із кіньми має потужний лікувальний вплив на людину. Вважається, що поряд із конем людина очищується від темних думок, наповнюючись натомість світлом і спокоєм. Сучасні дослідження лише підтверджують спостереження древніх: кінь лікує і тіло, і душу. Зокрема, медики кажуть про паралічі, аутизм, синдром Дауна, а також реабілітацію після інсульту чи лейкозу.

ПАВЛО БОЙЧЕНКО, доктор медичних наук, професор: «Свежий воздух, положительные эмоции, общение с детьми, с животными – это здорово, понимаете. Особый микроклимат: климат, который был в палате, в городе, с тяжёлыми внутрибольничными инфекциями – там совсем другие условия для жизни и очень важно, чтобы какой-то период времени была эта реабилитация».

Утім, попри всю цю майже фантастику, кінь – не ідол, не якась там монументальна статуя. Й аби переконатись у цьому, варто лише поглянути йому в очі: мудрі, веселі, хитрі, пустотливі, інколи недовірливі. Але завжди – добрі. Навіть якщо несправедливо забуті.

ОЛЕКСАНДР ОЛЬШАНСЬКИЙ, заступник голови Луганської облдержадміністрації: «Я думаю, что кони не только не устарели – они с течением времени будут всё более актуальны. Поскольку человек – часть природы, и он должен далеко не отходить этого».

За тисячоліття, прожиті разом із конем, людина вже настільки зрослась із ним, що по суті, перетворилась на один духовний організм, розірвати який без наслідків неможливо. Ми забули про старих друзів. А вони чекають на нас усього в кількох десятках кілометрів. Не тримаючи зла і готові, як завжди, дарувати нам свою любов і тепло.


Автор: Сергій Колесников
Tags: Луганское чудо, видео
Subscribe

promo jyrnalist august 9, 2013 11:55 4
Buy for 100 tokens
Всю ночь снилось, что народный депутат Украины, а по совместительству почетный гражданин Луганщины Александр Сергеевич Ефремов - резидент Камеди клаба. И рассказывал политик в стиле Павла Воли жутко смешную историю про один из центров связи, созданный только для того, чтобы координировать работу…
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments