?

Log in

No account? Create an account

Запасы разведанных запасов

В кунсткамере всё не как у людей


типа пионер
Лёсик jyrnalist
Previous Entry Share Flag Next Entry
Дива Луганщини. Дубовий гай


Виходить на фінішну пряму презентація учасників телевізійного проекту «Дива Луганщини».

Залишилось показати лише двох із дванадцяти. Сьогодні мова піде про діамант у намисті Кремінщини – природне заповідне урочище «Дубовий гай». Юрій Свідерський стверджує, що якби не воно, можливо й не було на Кремінській землі стільки відомих лісів.

Дубовий гай – унікальне місце на Луганщині. Найголовніша його відмінність від усіх інших місць, якими може пишатись наш край, в природному походженні. Ці лісові насадження ніхто не створював. Все це творіння природи. Щоправда, перспектив відчути людську турботу, окрім прибирання сміття, ці дуби теж позбавлені. У лісі з державним статусом заповідника лісівники не можуть, навіть, сухостій попиляти. Тому розвиваються, а скоріш – навпаки, доживають п’ять з половиною гектарів унікального лісу теж природним шляхом. Давно не було врожаю жолудів. Тому і молодих дубків нема. Навіть, білок доводиться годувати завезеними жолудями та горіхами. А між тим, вік дерев у дубовому гаї – 250-260 років. У природному комплексі зараз налічується без малого тисяча дерев. Середній діаметр стовбуру – 80 сантиметрів, хоча є і до метру-двадцяти. Сусідство з дубами водять клени – черещчатий та гостролистий, та липа. Спробуйте знайти щось подібне у Донбасі!

Володимир Андрєєв, головний лісівник Кремінського лісництва: «Ну, практически она уникальна тем, что она представляет собой островной тип дубравы в степи. Почему – потому что в степи, окружающей нас, вот здесь вот даже, в нашем регионе, ничего подобного уже нет. Это скажем так, исключение. Поскольку лес в степи – исключение, а такого рода дубрава – это большое чудо, что она еще сохранилась».

І було від чого – адже за місцевими легендами, саме цей клаптик землі і став причиною суперечки між Ізюмским полком та Донськими козаками. Суперечка ця переросла у повстання Кіндрата Булавіна. Ризикувалі ці дерева і на почтаку двадцятого століття – адже були природним парком, у якому на різдво, Великдень та інші православні свята відбувались народні гуляння. Після того, як люди святили яйці та паски в низині дубового гаю, де озера та джерело.

Біля витоку цього джерела колись була капличка. Простояла вона аж до революції. Тепер тут – водонапорна станція. Вона качає воду для мешканців міста Кремінна.

Там, де тепер будівля лісництва, колись знаходився штаб кірасирського полку. І щоб солдати в мирний час не проїдали харчі дарма, їх примушували саджати дерева. Так з’явились довколишні ліси. А дубовий гай при цьому виступав піддослідним полем. Чим він, як і довколишні ліси, тільки не був у роки Великої Вітчизняної... Тому присвячений не один монумент на кремінській землі.

ФАКТ
В ніч на 22 червня 1941 року в Кремінні проходили військові навчання. Місцеві жителі ходили в навчальну атаку, копали окопи та траншеї, а вранці розпочалась справжня війна. Німецько-фашистські війська напали на СРСР. З вересня Кремінський район знаходився у прифронтовій зоні. В місті розташувались військові підрозділи, частину будинків і лікарню було обладнано під госпіталі. Кремінські ліси стали справжнім укриттям для красноармійців та партизанів.

А в мирний час лісова підлога дубового гаю вкривається різними травами та квітами. Тут і проліска сибірська, і анемона жовтець, зірочник та калюжниця. Трав’яний покров змінюється впродовж року. Взагалі флора району – це більше 1300 видів рослин, з яких шість - у Європейському червоному списку та майже півсотні – у червоній книзі України.

Костянтин Церцвадзе, голова обласної організації туристичних асоціацій України: «Я сам родом из тех мест, это – мои самые любимые места отдыха на Луганщине. На мой взгляд, это может быть еще и субъективный взгляд, это – лучшие места отдыха на Луганщине. То количество лесов, которое находится в Кременной, не только дубовый гай знаменитый, а еще и огромное количество сосен вокруг, - привлекает людей со всего региона, можно сказать – с севера области. Поэтому, с точки зрения туризма я считаю, не зря там размещено огромное количество турбаз, санаториев, домов отдыха».

Навесні тут співають на різні лади птахи, стукотить по дереву дятел. І дубовий гай, поступово розквітаючи, не збирається здаватись. Сюди ходить молодь. Одні – щоб відпочити та насмітити, інші – щоб попрацювати та прибрати. Це улюблене місце відпочинку не тільки жителів Кремінної, а й всієї Луганщини.Автор: Юрій Свідерський
--------------------

присматриваю себе смесители для ванной. а то немного поломались...

Ну шо, Лёсик, место интересное, а материал халтурненький... Кадры одни и те же, пробелы в тексте то лишние, то недостающие, даже озвучено не то, что написано))

ничего не могу сказать - сам еще не смотрел...

ну обрати внимание

хорошо. обращу ;)

кстати, хочу заявить, мне кажется голосовать надо именно за дубовый гай. деревья это что может погибнуть, а памятники спасать не надо. к тому же, у нас любят рубить полувековые дубовые леса.....

у нас любят и памятники ломать...