Лёсик (jyrnalist) wrote,
Лёсик
jyrnalist

Дива Луганщини. Дубовий гайВиходить на фінішну пряму презентація учасників телевізійного проекту «Дива Луганщини».

Залишилось показати лише двох із дванадцяти. Сьогодні мова піде про діамант у намисті Кремінщини – природне заповідне урочище «Дубовий гай». Юрій Свідерський стверджує, що якби не воно, можливо й не було на Кремінській землі стільки відомих лісів.

Дубовий гай – унікальне місце на Луганщині. Найголовніша його відмінність від усіх інших місць, якими може пишатись наш край, в природному походженні. Ці лісові насадження ніхто не створював. Все це творіння природи. Щоправда, перспектив відчути людську турботу, окрім прибирання сміття, ці дуби теж позбавлені. У лісі з державним статусом заповідника лісівники не можуть, навіть, сухостій попиляти. Тому розвиваються, а скоріш – навпаки, доживають п’ять з половиною гектарів унікального лісу теж природним шляхом. Давно не було врожаю жолудів. Тому і молодих дубків нема. Навіть, білок доводиться годувати завезеними жолудями та горіхами. А між тим, вік дерев у дубовому гаї – 250-260 років. У природному комплексі зараз налічується без малого тисяча дерев. Середній діаметр стовбуру – 80 сантиметрів, хоча є і до метру-двадцяти. Сусідство з дубами водять клени – черещчатий та гостролистий, та липа. Спробуйте знайти щось подібне у Донбасі!

Володимир Андрєєв, головний лісівник Кремінського лісництва: «Ну, практически она уникальна тем, что она представляет собой островной тип дубравы в степи. Почему – потому что в степи, окружающей нас, вот здесь вот даже, в нашем регионе, ничего подобного уже нет. Это скажем так, исключение. Поскольку лес в степи – исключение, а такого рода дубрава – это большое чудо, что она еще сохранилась».

І було від чого – адже за місцевими легендами, саме цей клаптик землі і став причиною суперечки між Ізюмским полком та Донськими козаками. Суперечка ця переросла у повстання Кіндрата Булавіна. Ризикувалі ці дерева і на почтаку двадцятого століття – адже були природним парком, у якому на різдво, Великдень та інші православні свята відбувались народні гуляння. Після того, як люди святили яйці та паски в низині дубового гаю, де озера та джерело.

Біля витоку цього джерела колись була капличка. Простояла вона аж до революції. Тепер тут – водонапорна станція. Вона качає воду для мешканців міста Кремінна.

Там, де тепер будівля лісництва, колись знаходився штаб кірасирського полку. І щоб солдати в мирний час не проїдали харчі дарма, їх примушували саджати дерева. Так з’явились довколишні ліси. А дубовий гай при цьому виступав піддослідним полем. Чим він, як і довколишні ліси, тільки не був у роки Великої Вітчизняної... Тому присвячений не один монумент на кремінській землі.

ФАКТ
В ніч на 22 червня 1941 року в Кремінні проходили військові навчання. Місцеві жителі ходили в навчальну атаку, копали окопи та траншеї, а вранці розпочалась справжня війна. Німецько-фашистські війська напали на СРСР. З вересня Кремінський район знаходився у прифронтовій зоні. В місті розташувались військові підрозділи, частину будинків і лікарню було обладнано під госпіталі. Кремінські ліси стали справжнім укриттям для красноармійців та партизанів.

А в мирний час лісова підлога дубового гаю вкривається різними травами та квітами. Тут і проліска сибірська, і анемона жовтець, зірочник та калюжниця. Трав’яний покров змінюється впродовж року. Взагалі флора району – це більше 1300 видів рослин, з яких шість - у Європейському червоному списку та майже півсотні – у червоній книзі України.

Костянтин Церцвадзе, голова обласної організації туристичних асоціацій України: «Я сам родом из тех мест, это – мои самые любимые места отдыха на Луганщине. На мой взгляд, это может быть еще и субъективный взгляд, это – лучшие места отдыха на Луганщине. То количество лесов, которое находится в Кременной, не только дубовый гай знаменитый, а еще и огромное количество сосен вокруг, - привлекает людей со всего региона, можно сказать – с севера области. Поэтому, с точки зрения туризма я считаю, не зря там размещено огромное количество турбаз, санаториев, домов отдыха».

Навесні тут співають на різні лади птахи, стукотить по дереву дятел. І дубовий гай, поступово розквітаючи, не збирається здаватись. Сюди ходить молодь. Одні – щоб відпочити та насмітити, інші – щоб попрацювати та прибрати. Це улюблене місце відпочинку не тільки жителів Кремінної, а й всієї Луганщини.Автор: Юрій Свідерський
--------------------

присматриваю себе смесители для ванной. а то немного поломались...
Tags: Луганское чудо, видео
Subscribe

 • Поплакала и стоп!

  Какой ужас! Украинская ДРГ в сердце самой народной Луганской республики. Пригрели, что называется, змеюку. А она прокралась в сплоченные ряды…

 • Ветеран распила бюджета

  Вот уж не знаю: #зрада или #перемога... Так полностью и не понял, что стало причиной рукоприкладства... точнее головоприкладства. Но вот этот…

 • Факельное шествие в Киеве

  Ну что, россияне! Как вчера отметили день рождения Бандеры? А ведь 108 лет! В связи с тем, что активизировались боты и тролли, - повешу тут немного…

promo jyrnalist august 9, 2013 11:55 4
Buy for 100 tokens
Всю ночь снилось, что народный депутат Украины, а по совместительству почетный гражданин Луганщины Александр Сергеевич Ефремов - резидент Камеди клаба. И рассказывал политик в стиле Павла Воли жутко смешную историю про один из центров связи, созданный только для того, чтобы координировать работу…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments