?

Log in

No account? Create an account

Запасы разведанных запасов

В кунсткамере всё не как у людей


типа пионер
Лёсик jyrnalist
Previous Entry Share Flag Next Entry
Киселева балка


І нарешті продовження телевізійної розповіді про дива Луганщини

Лот номер шість - заповідне урочище Киселева балка в Станично-Луганському району. Тут гармонійно з'єдналася природна краса і краса рукотворна. Це унікальне місце особливо шанують віруючі. Назвали його так на честь лісівника Киселева, який розповів про перше зцілення в Киселевій балці в 1720 році. А от як православна святиня це місце стали вшановувати в 1924 році, коли віруючим явилася Пресвята Богородиця. Відтоді сюди зі всього світу їдуть паломники, щоб доторкнутися до божественної чистоти.

Історичні згадки про Кисельову балку документально датуються лише 18 роком минулого століття. Тут не було жодних рукотворних православних святинь. Але були джерела, які зцілюють від будь-яких хвороб, і відчувалася якась неймовірна божественна сила. Вода в цих джерелах і прісна, і гірка, і кисла. Але головне – вона лікує! Кожному по вірі, говорить настоятель місцевого храму отець Михайло. Верхня вода зливається з нижньою в одну купіль, куди, навіть, в зимовий час пірнають люди і вірують в благодать зцілення. За переказами, чудодійне джерело з'явилось в Кисельовій балці ще в 1720 році. Саме тоді тут прозрів місцевий хлопчик, сліпий від народження.

Більше двохсот років тому, у цьому урочищі, в якому були лише дикі звірі, серед сторічних п’яти дубів-братів забили джерела води, зціливши сліпого хлопчиську. За легендою, хлопчик побачив у вісні старця, який наказав йому відкопати та знайти цілющу воду. Саме після омовіння хлопчик й прозрів. А люди побачили у воді образ Святої Богородиці.

У 1924 році двісті паломників знову побачили біля джерела, але в піднебінні образ Божої Матері, а одне з дерев в балці освітлилось сяйвом. На той момент з п’яти дубів-братів залишились пеньки. Біля одного з них віруючи поставили ікони та почали молитись. З цього часу звістка про дива в Кисельовій балці облетіла все навкруги, і сюди звідусіль потяглися віруючі. Щодня цілющі джерела відвідували близько двох тисяч людей. Постійно служили молебні і співали акафісти Божій Матері. На залишках ще одного колись могутнього дерева установили ікону Ісуса Христа. Бо тут у 1979 році паломникам з’явився лік господинь, вимальований на дереві. Кажуть, за кілька років на цьому ж місці засяяв животворящий хрест. Тут і зараз дерева своїми верхівками відтворюють нібито купол церкви. Своєрідне вікно до Бога, в якому ніколи не видно ані хмар, ані дощу. За повір'ям, це благодатне місце охороняє сама Богородиця.

27 вересня 1924 року, за письмовим свідоцтвом, ліквідаційна комісія влаштувала показовий суд над тими, хто молився в Кисельовій балці. 1930 року паломництво заборонили. На під’їздах до балки чергували правоохоронці. Але за благословенням патріарха Тихона люди молилися у Кисельовій балці вночі. 1991року віруючі знову побачили лік пресвятої Богородиці, яка передрекла що, це місце буде святим та цілющим. І бути тут храму.

Так воно і сталося. Через вісімдесят років, за благословенням Високопреосвященнейшего владики Іоанікія побудували купальню і почали будівництво храму Благословення Пресвятої Богородиці. Його засновником і настоятелем став отець Михайло. Будівля на диво гармонійно вписалася в пейзаж. Знизу, якщо дивитися від джерела, церква здається незвично високою, немов тягнеться до самого піднебіння. Будівництво храму ще не завершене, але його внутрішнє убранство приголомшує. В розпису переважає ніжно-блакитний колір, схожий на проліски, які квітнуть тут навесні. На головному місці - ікона Кисельової цілительки - Божої Матері. Сяє блакиттю під купольний барабан з білими серафимами. Черниця Старобільського Святоскорботного жіночого монастиря матінка Фаїна прозорливо назвала Кисельову балку "Нашим Єрусалимом".

До дерев'яної купелі віруючі приїжджають і взимку, і влітку. Вода в джерелах однакової температури - плюс 5-6 градусів. Усього на горі б’ють дванадцять джерел, які збираються у два потоки. Один - зціляє від внутрішніх хвороб, інший – лікує хребет та опорно-рухову систему. Для жінок і чоловіків купальні влаштовані окремо. Воду з Кисельової балки віддавали на аналіз. Виявилося, що вона містить багато срібла, заліза і майже всі елементи таблиці Менделєєва.

Під вівтарем храму Благословення Пресвятої Богородиці покояться частки мощів священномученика митрополита Київського Володимира і преподобного Лаврентія Чернігівського. Того самого, що Російську Православну церкву колись називав "Нашою Матінкою" і говорив, що найбільший і невибачний гріх відходити від Бога і віри. У святість та унікальність Кисельової балки, найдивовижнішого місця на Луганщині, люди вірують давно та отримують внутрішнє очищення по вірі своїй.


Автор: Сабіна Бондар

первые 5 претендентов можно посмотреть ТУТ

когда журналист сказала, что "в этой воде много серебра, и ещё чего то", -делаешь вывод - вода полезна, но когда она сказала что в ней "все элементы таблицы Менделеева"...
так раньше о Донце говорили, мол там такие отходы отбрасывают - вся таблица мендеева аж рыба подохла.

ггг. я не обратил внимания

+1

и мне ещё преподаватель кафедры туризма понравилась - такую чушь несла про "любителей религии"))

а ещё это место "оккупировано" теологическими органами....

был там на крещение (впервые, хотя давно собирался). исключительно посмотреть был. так вот таблички "фото- и видеосъёмка запрещена" просто убили. Это что же за правилаа такие, по которым я не имею права природу фотографировать??

хе
там была целая детективная история, когда местного батюшку подставил то ли журналист, то ли монах с фотоаппаратом...
с тех пор и повелось...

вчера, т.е. на Крещение с дочкой там окунулись. Было уже темно, после 16.оо. Таблички мы не заметили и фотографировались. А зря....ни одна фотка не удалась, а некоторые были прям зловещими. При том, что мой фотик хорошо в темноте фотографирует. Что-там интересное с энергетикой происходит, однозначно.

думаю сам туда съездить...