Лёсик (jyrnalist) wrote,
Лёсик
jyrnalist

Сміття
Автор: Олексій Фалін
Оператор: Олексій Мовсесян, Петро Ковальов
ВМЗ
(Синхрон)
С/Т Олексій Фалін, журналіст
Луганщина буквально захлинається у смітті. Таких великих несанкціонованих звалищ лише в обласному центрі майже двадцять. Як кажуть екологи, найбільша проблема в тому, що поки її прибереш на цьому місці з’являться два нових
Кор.: Самі екологи вже втомились рахувати скільки сміттєзвалищ на Луганщині. В державному управлінні екології та природних ресурсів в Луганській області знають лише скільки їх було ліквідовано.
(Синхрон)
С/Т Володимир Плющев, начальник відділу контролю поводження з відходами, вторинними ресурсами державного управління екологій та природних ресурсів в Луганській області
00.25.17 – 00.25.38
В позапрошлом году это где-то 1400 свалок было вывезено, очищено. Это только убрано. В этом году около 1200. вы понимаете, весь смысл свалки, они не исчезают. Если их убрать – их бы не было – все было б чисто, но народ опять набрасывает.
Кор.: Втім, зізнається начальник відділу контролю поводження з відходами та вторинними ресурсами державного управління екологій та природних ресурсів в Луганській області Володимир Плющев, Луганщина далеко не єдиний регіон у якому постає питання несанкціонованих сміттєзвалищ.
(Синхрон)
С/Т Володимир Плющев, начальник відділу контролю поводження з відходами, вторинними ресурсами державного управління екологій та природних ресурсів в Луганській області
00.16.24 – 00.16.40
В последнее время загрязнение окружающей среды отходами это вызывает наибольшую проблему, т.е. практически отходы, проблема отходов превратилась в национальное бедствие
Кор.: Володимир Володимирович каже, що змінився і склад сміття. Якщо у Радянські часи це були харчові відходи, які досить легко та швидко перегнивали, то зараз будівельний пластик і поліетилен.
(Синхрон)
С/Т Володимир Плющев, начальник відділу контролю поводження з відходами, вторинними ресурсами державного управління екологій та природних ресурсів в Луганській області
00.22.23 – 00.22.50
Мы немножко начали приближаться к Европейскому уровню жизни. И обслуживание тоже начало. Обратите внимание, в магазинах продукты пакуются в один кулек, молочное в один пакетик, это еще в пакетик, таких пакетиков очень много. Вот эта проблема тары упаковки она становится очень сложной. Много выросло таких отходов.
Кор.: Міська влада обласного центру, особливо останнім часом, покладає багато зусиль, аби очистити рідне місто. У вивезенні сміття тут задіяні і комунальні і приватні підприємства. Аби Луганськ не перетворювався на великий смітник, в мерії зробили переорієнтацію маршрутів перевізників – це дозволило очистити смітники від зайвих відходів. Втім, навіть тут нічого не можуть поробити зі звалищами.
(Синхрон)
С/Т Заза Зухбая, заступник Луганського міського голови
00.05.01 – 00.05.33
Свалки убираются и за 3 дня или в течение недели эти свалки опять появляются. Мы с себя ответственности не снимаем, вся ответственность лежит на властях города, но и жители, которые несут туда мусор, они должны задуматься, что идет дождб-снег и через грунт эта вода попадает опять в грунтовые воды и попадает в наши дома через кран.
Кор.: Аби поменшити кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, принаймні в межах обласного центру, створена минулого року екологічна міліція, разом зі звичайною та нарядами ДАЇ пильнують за чистотою. За період з вересня місяця по новий рік вони склали сімсот тридцять п’ять протоколів та сім актів збитку. За півтори місяці цього року вже понад півтори сотень протоколів та сім актів збитку. Їхня робота, може і не помітна звичайним людям, втім, у середовищі, так би мовити, смітників про них знають та побоюються, а тому незаконних звалищ стає значно менше. Знімальна група разом із екологічною безпекою відправились у полювання за порушниками – авто, які викидають сміття у лісопосадках. Довгий час порушники буквально вислизали у нас із під носу. І ось, нарешті, спіймали, та ще й „рецедівіста”.
(Синхрон)
С/Т Юрій Прокопенко, головний спеціаліст відділу екологічної безпеки управління екологічної безпеки міста Луганська
00.55.46 – 00.55.59
В данный момент задержана машина при выгрузке песка с литейно-механического завода на зеленую зону на улице Дачная без разрешения, без оформления документов.
00.56.04 – 00.56.22
Существуют правила благоустройства города Луганска, где четко сказано, что бытовые отходы, отходы производства должны вывозится на полигон или в специально отведенные места по согласованию с экологической службой г Луганска
Кор.: Найбільшим таким місцем, куди дозволяється вивозити сміття є спеціальний полігон для відходів. На жаль, він вже переповнений.
(Синхрон)
С/Т Заза Зухбая, заступник Луганського міського голови
00.08.22 – 00.08.52
Старый полигон, который был, уже закончен свое существование. Его должны были запустить еще 2 года назад. Как только пришла новая власть мы его закрыли и запустили новую очередь – первую очередь второго полигона. Сейчас у нас уже новый полигон, поэтому проблем на сегодняшний день нет
Кор.: Міська влада Луганська очікує прихід інвестора, який зобов’язується встановити додаткові урни для сміття та задіяти нову техніку на прибирання вулиць. Є у влади й інші сподівання.
(Синхрон)
С/Т Заза Зухбая, заступник Луганського міського голови
00.09.12 – 00.09.22
В планах есть у инвестора с которым мы написали договор построить мусороперерабатывающий завод
00.09.33 – 00.09.53
Все это будет перерабатываться на вторичный материал. Всего планируется в «полезные вещи» переработать 98% мусора. Для нас, на сегодняшний день это прекрасная перспектива и почти фантазия
Кор.: Також Луганська мерія планує утворити координаційну раду, до складу якої увійдуть чиновники, силовики та екологи, аби вирішувати питання екологічної безпеки. Не останню роль, за словами Зази Джугеловича, відводять тут і соціальній рекламі та урокам екологічного виховання у школах.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments